قیمت خرما

مارس 13, 2021
توسط admin
199298 یازدید
0 دیدکاه
امتیاز [ratemypost-result]
قیمت خرما

در بازار ایران و جهان هر روز قیمت خرما دچار تغییرات زیادی می شود. ما برای اطلاع از آن نیازمند استعلام گرفتن از شرکت های مختلف مانند شرکت گیلدا هستیم.

با توجه به میزان بارندگی، کاهش و کنترل آفات برای محصولات کشاورزی به ویژه خرما، میزان تولید خرما از مرز یک میلیون و 300 هزار تن هم گذشت. در استان کرمان و بوشهر، میزان تولید خرما به ترتیب 20 و 10 درصد افزایش یافته است. ما هر ساله میزانی از آن را هم برای ماه رمضان ذخیره می کنیم. با توجه به وجود کرونا و عدم تمایل به واردات خرما از ایران، کشور دچار تورم بالایی شده است.

مبادلات خرما می تواند با چالش های سختی هم روبرو شود. به دلیل اینکه اشخاص حقوقی و حقیقی، محصولات کشاورزی را خریداری می کنند. در حالی که عمده محصولات کشاورزی مهم را دولت خریداری می کند و این تضمینی برای کشاورزان به حساب می آید.

ویروس کرونا در این بازه ی زمانی بسیار به سود‌آوری کشاورزان ضرر زده است. باید بدانید که باکتری ها روی خرما می توانند تکثیر و از مواد قندی آن استفاده کنند. عمر ویروس ها روی خرما از چند ساعت تا چند روز می باشد و بعد از آن ناپدید می شود. بررسی های انجام شده، افزایش دو برابری قیمت خرما از باغ تا رسیدن به دست مصرف کننده را نشان می دهند.

قیمت خرما فله ای

در بازار قیمت خرما فله ای و جعبه ای متفاوت می باشد. برعکس تصورات اغلب مردم خرما‌های عمده می توانند بسته بندی شده و بسیار تمیز باشند. قیمت عمده آن نسبت به سایر خرما‌های تک نفره و جعبه‌ای کمتر هست. قیمت خرما تازه و عمده نسبت به قیمت تزیین شده و مجلسی آن کمتر است.

 

قیمت خرمای بدون هسته

خرمای بدون هسته از باغ های جهرم استان فارس تهیه می گردد. از آن ها در داخل برای مصارف روزانه و مجالس مختلف استفاده می شود. قیمت خرما بدون هسته بیشتر از عمده آن هست اما در حجم کمتری تهیه می‌گردد. این محصول در ایران به دلیل داشتن خواص دارویی به کشور‌های اروپایی و آسیایی صادر می‌شود.

قیمت خرمای سطلی

در پی افزایش قیمت این میوه، قیمت خرما سطلی نیز افزایش یافته است. با توجه به نوع خرمای انتخابی این افزایش قیمت می تواند متغیر باشد.

قیمت خرما در اصفهان

اصفهان یکی از استان های گرمسیر ایران محسوب می شود. نرخ مبادلات خود استان اصفهان بسیار بالاست. خرما بیشتر در زیر نور آفتاب و مناطق گرمسیر ایران رشد می کند.

اصفهان از نظر صنعت و برخی محصولات کشاورزی مناسب نواحی خشک، جزو بهترین استان های صادر کننده ایران به شمار می آید. این استان مبدا تاجران زیادی برای تجارت در عرصه خرما و فرآورده های آن می باشد. در صورتی که تمایل به خرید ارزان این محصول دارید، بهترین گزینه کلان شهر های نواحی گرمسیری است.

قیمت خرمای اعلا

شرکت گیلدا صادر کننده خرمای اعلا و درجه یک می باشد. خرمای اعلا خاصویی در بیشتر مناطق گرمسیر ایران مانند بوشهر، هرمزگان، خوزستان و کرمان وجود دارد. این نوع خرما بسیار ریز‌تر از سایر انواع دیگر است. قیمت خرما خاصویی نسبت به پیارم ارزان تر است. البته اکثر افراد نوع پیارم را به دلیل طعم خوب آن، بیشتر ترجیح می دهند.

قیمت خرما تازه

بهترین و تازه‌ترین‌های این محصول را از شهر های گرمسیر انتظار داشته باشید. شهرستان بم، یکی از مناطق خرما خیز و گرمسیر برای صادرات این محصول به حساب می آید. بم دارای بیش از 29000 هزار هکتار نخلستان برای تولید خرما مرغوب است. خرمای مضافتی بم هر ساله در اواخر تابستان برداشت می شود و به سراسر جهان صادر می‌گردد. روسیه و قطر از جمله کشورهای وارد کننده ی این نوع خرما به حساب می آیند.

متاسفانه به دلیل وجود واسطه‌گر‌ها در زمان خرید و فروش این محصول، قیمت خرما مضافتی در بازار زیاد می شود. ما علت این افزایش قیمت را تولید‌‌کننده ها می دانیم. در حالی که وجود همین واسطه‌ها باعث افزایش قیمت و عدم تمایل مردم به خرید محصول می گردد.

رطب خرما مضافتی جزء مراحل اولیه خرمای مضافتی است. رطب مضافتی با گذشت 20 روز از روی نخل بودن، تبدیل به خرمای مضافتی با رطوبت کمتر می شود. قیمت رطب مضافتی بستگی به میزان خرید و فروش، واسطه‌گری‌ها و زمان برداشت محصول دارد.

بسیاری از خریداران، خرما مضافتی را با پیش خرید نخل ها یا پس از برداشت محصول به صورت فله ای خریداری می کنند. شهرستان بم یکی از مهمترین تولید‌کنندگان این میوه در کشور به شمار می آید. بیشتر صادرات خرمای مضافتی پس از برداشت هم از این شهرستان انجام می پذیرد.

بسیاری از شهر های تولید کننده خرما مضافتی، محصولات خود را به سرد خانه های شهرستان بم انتقال می دهند. قیمت این میوه در کرمان از سایر استان ها کمتر است. تجار برای خرید های کلان به شهرستان بم سفر و بهترین‌ترین و مرغوب‌ترین خرما‌ها را خریداری می کنند. قیمت این محصول در سراسر جهان، بر حسب قیمت خرمای مضافتی بم گذاشته می شود.

قیمت خرما ارزان

شهرستان جیرفت تولید‌کننده این میوه به شمار می آید. یکی از ارزان‌ترین محصولات این شهرستان، خرمای کلوته است. از نظر طعم بسیار دلچسب خود، مشابه خرمای مضافتی بم هست. تفاوت اصلی خرمای کلوته و خرمای مضافتی در میزان رطوبت می باشد. رطوبت آن بسیار کمتر از خرمای مضافتی هست.

صادرات خرما کلوته به صورت فله ای می باشد. در بسته بندی های 5 و 10 کیلویی به بازار خارجی عرضه می شود. قیمت آن وابسته به میزان بهره برداری، میزان تقاضا و کیفیت کالا است.

قیمت خرما مجلسی

استان های جنوبی کشورمان بهترین مناطق برای کشت خرما مجلسی کبکاب به حساب می آیند. قیمت خرما کبکاب از قیمت پیارم کمتر و از قیمت زاهدی کمی بیشتر است. خرما کبکاب را می توانید از شرکت بزرگ گیلدا تهیه کنید.

قیمت خرما صادراتی ایران

قیمت خرما صادراتی بستگی خاصی به شرایط اقتصادی و تورم کشورمان دارد. میزان تولید خرما در کشورمان بیشتر از میزان تقاضا می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی ایران، قیمت خرمای صادراتی افزایش یافته است. یکی از بزرگترین شرکت های صادرکننده به کشور های خاورمیانه و آسیا، شرکت گیلدا می باشد. قیمت خرمای صادراتی نیز بسته به میزان و نوع خرمای درخواستی کشور های وارد کننده کالا متفاوت است. در این بین باید به عوارض، قوانین و مسائل مرتبط با گمرک دقت کرد.

قیمت گران ترین خرما جهان

از بین تمامی ارقام خرما، خرمای مجول گران ترین نوع در دنیا می باشد. بسیاری از مردم این خرمای شیرین را به عنوان پادشاه خرما می شناسند. همچنین پیارم نیز یکی از گران ترین خرماها به شمار می آید.

قیمت خرما عمده

در ایران قیمت خرما عمده حدودا بین 0.5 تا 1 دلار هست. در فصل برداشت محصول، قیمت خرمای عمده و صادراتی کمترین میزان را دارند. به طور معمول قیمت خرمای عمده مستقیم از دست کشاورزان و قیمت عمده در بازار تفاوت 30 درصدی دارند. پس خریداران سعی در ایجاد ارتباطات مستقیم با کشاورزان می کنند تا خرید محصول برایشان ارزان تر تمام شود.

قیمت خرما جهانی

تولیدات خرما در جهان بیشتر از کشور های آفریقایی و آسیایی است. از جمله کشور های آسیایی گرمسیر جهان، ایران و عربستان سعودی می باشد. سالانه در دنیا بیش از 8 میلیون تن خرما تولید می شود. هر یک میلیون تن، تقریبا 550 میلیون دلار ارزش دارد.

قیمت شیره خرما

شیره خرما در حالت عادی بسیار سفت و با حرارت دادن به صورت شیره در می آید. قیمت شیره به نسبت میزان وزن و نوع بسته بندی متغیر است. شیره خرما طبیعی در حجم های کم تهیه و توزیع می شود. قیمت این شیره طبیعی به ازای هر کیلو بسیار بیشتر از خرما هست.

سوالات متداول

آیا گرانی خرما ارتباطی به کشاورزان دارد؟

خیر، بلکه وابسته به میزان افزایش قیمت توسط واسطه ها دارد.

قیمت خرما جهانی بر اساس کدام نوع خرما در کشور ما تعیین می شود؟

بر اساس خرمای مضافتی بم

بیشترین کشورهای تولید کننده خرما کدامیک اند؟

کشور های ایران، عربستان و عراق

برچسب ها
اشتراک گذاری مطلب:
[ratemypost]

بیشتر بخوانید

عوارض خرما
عوارض خرما

بسیار جالب است که بعد از آن همه تعریف‌هایی که شنیدید، با تیتر عوارض خرما مواجه شوید. عوارض خرما هنگامی که به مقدار زیادی استفاده شود، ظاهر می ...

مارس 18, 2021
202016
فواید خرما
فواید خرما

در بسیاری از احادیث، روایات از ائمه و مقالات پزشکی از خواص خرما تعاریف زیادی گفته شده است. آیا شما هم اطلاعات کافی درباره فواید خرما برای بدن ...

مارس 17, 2021
199491
قیمت خرما
قیمت خرما

در بازار ایران و جهان هر روز قیمت خرما دچار تغییرات زیادی می شود. ما برای اطلاع از آن نیازمند استعلام گرفتن از شرکت های مختلف مانند شرکت ...

مارس 13, 2021
199299
صادرات خرما
صادرات خرما

خرما یکی از فرآورده‌ های کشاورزی مورد توجه برای صادرات و واردات کشور ها می باشد. کشور ما جزو 10 کشور برتر جهان در زمینه ی صادرات خرما ...

مارس 9, 2021
197826

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×