خرما لولو

خرما لولو

خرمای لولو خرمایی با شکل خاص و شبیه آلوچه، با طعم و مزه فوق العاده خود توانسته در چند سال اخیر مشتریان خارجی و داخلی زیادی به خود جذب کند. خرمای آلویی دارای شرایط نگهداری به مراتب راحتتری نسبت به دیگر ارقام خرما میباشد.

طعم و مزه خرمای آلویی تا حدود زیادی به پیارم شباهت دارد ولی از لحاظ قیمتی بسیار مناسب تر و اقتصادی تر است. خرمای آلویی به رنگ قهوه ای تیره و گرد، با گوشت میوه فراوان با هسته نسبتا ریز و از انواع مرغوب خرما میباشد.

خرما لولو چیست؟

این خرما به علت ناشناخته بودن در چندساله گذشته، از بازار زیادی برخوردار نبوده ولی با گسترش اطلاع رسانی, خرما آلویی تواسته سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. علاقه مندان به خرما پس از مصرف خرمای آلویی، به طعم ومزه خاص و بی نظیر آن اشاره کرده اند و به مصرف کنندگان همیشگی خرمای آلویی تبدیل شده اند.

شرکت خرمای گیلدا با توجه به نیازهای مشتریان داخلی و خارجی خود در طول سال و در ایام برداشت، اقدام به جمع آوری خرماهای مطلوب با بالاترین کیفیت در بسته بندی های به روز و مدرن نموده تا در دیگر ایام سال پاسخ گوی نیاز بازارهای داخلی و صادرات خرما باشد.

خرمای آلویی یا خرمای لولو طعم فوق‌العاده ای دارد. خرمای لولو ریز است، اندازه‌ آن مثل آلو با شکل و شمایل شبیه آلو است. خرمای لولو در خیلی از مناطق ایران هست. در هرمزگان، خوزستان و بوشهر بیشتر است. و از مهمترین ارقام بهبهان (خوزستان) است. خرمای لولو رقمی مرغوب است و میوه ای بسیار شیرین دارد.

رنگ میوه قرمز و اندازه آن کوچک است. در فسا (استان فارس) به این رقم خرما خاصی می گویند و از نظر مرغوبیت در شهرستان، از خرماهای درجه دو محسوب می شود. در بهبهان نیز به همین نام خاصی نامیده می شود. همچنین قابلیت نگهداری آن بسیار بالا است.

ویژگی های خرما لولو

خرما لولو که از خاص ترین ارقام خرمای برداشت شده از مناطق جنوبی ایران می باشد، توانسته در چند سال اخیر مشتری های زیادی را به سمت خود جلب کند. خرما لولو به خاطر شکلش که شبیه به آلو می باشد، به خرما آلویی شهرت گرفته است. این خرما که در بازار داخلی کمتر شناخته شده، فقط کسانی که به صورت تخصصی روی محصول خرما کار می کنند این نمونه خرما را میشناسند. اما به دلیل مزه خوبی که دارد و شکل خاصش، کسانی که تنها یکبار این میوه را بخورند از طرفداران این نمونه خواهند شد.

خرمای لولو از بهترین نوع خرما، در وزن های 6 الی 10 کیلو انتخاب و پس از آزمایشات فراوان در بسته بندی های مناسب و کاملا بهداشتی تهیه و توزیع می گردد.

خرمای لولو یکی دیگر از انواع خرمای ایران و از جمله انواع خرمای صادراتی ایران می باشد که در سالیان اخیر با شناخت بیشتر در بازار های داخلی و خارجی با استقبال خوبی از طرف مصرف کنندگان داخلی و خارجی مواجه شده است.

خرمای لولو که به خرمای آلویی نیز معروف است دارای سایز کوچک همانند خرمای خاصویی بوده و دارای هسته ای بسیار کوچک می باشد. طعم خرمای آلویی به خرمای پیارم بسیار نزدیک بوده و طعم فوق العاده خوشمزه ای دارد. دارای رطوبت پایین است و جزء دسته بندی خرماهای نیمه خشک قرار می گیرد. سایز دانه های خرمای آلویی در حدود 1.5 سانتی متر می باشد.

خرمای لولو به صورت دانه های جدا از هم موجود بوده و به خرمای خاصویی شباهت زیادی دارد. اما دارای رنگ قهوه ای تیره تر و شیره و رطوبت پایین تری می باشد.

 

محصولات گیلدا

خرما مضافتی بم
خرما مضافتی بم

خرمای مضافتی بم منسوب به خرمای شهرستان بم یا رطب مضافتی بم، یکی از محصولات خرمای ایران می‌باشد. این نوع خرما با توجه به رطوبت بالا، به عنوان ...

اطلاعات محصول
خرما ربی
خرما ربی

اصلی ترین و مهم ترین خرما در منطقه سیستان و بلوچستان خرمای ربی یا خرمای پاکستانی است. که از نظر اقتصادی و تولید، اهمیت زیادی در این منطقه ...

اطلاعات محصول
خرما پیارم
خرما پیارم

خرما پیارم از نظر تجاری و اقتصادی یکی از ارزشمندترین خرماهای ایران است و بازار بسیار خوبی در خارج از کشور دارد. سالیانه مقدار زیادی از این خرما ...

اطلاعات محصول
خرمای کلوته
خرمای کلوته

خرما کلوته یا خرما کلیته، جزء خرماهای مرطوب یا نیمه مرطوب ایران محسوب میشود و شیره نسبتا متوسطی دارد. خرما کلیته گوشتی نرم دارد و به راحتی در ...

اطلاعات محصول
×
×