خرمای هلیله ای

خرمای هلیله ای

خرمای هلیله ای از دسته خرماهای تر محسوب میشود. برداشت این محصول متعلق به فصل پاییز و اواخر ماه مهر است. خرما هلیله زرد رنگ است و هم در مرحله ی رسیدن و هم در مرحله ی خارک و رطب قابل استفاده است.

خرمای هلیله را می توانید به عنوان منبعی غنی در رژِیم غذایی خود قرار دهید. زیرا این خرما حاوی آهن و مواد مفید دیگری است که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای مواد خوراکی با قند غیر طبیعی باشد. ضمن این که این محصول بسیار انرژی زا است. در حالی که خوراکی های غیر طبیعی این قابلیت را ندارند.

بسیاری از مناطق ایران پرورش این محصول تازه را انجام می دهند، اما خرمای پرورش یافته در جهرم و جیرفت کیفیت بالاتری دارند.

خرمای هلیله ای یکی از انواع خرمای ایران است که به دیررس ترین خرمای ایران شهرت دارد. این محصول بیشتر در استان سیستان و بلوچستان و کرمان کشت شده و دارای طعم فوق العاده و منحصر به فردی می باشد. خرمای هلیله ای در اواخر آذر ماه و فصل زمستان برداشت میشود.

خواص و ویژگی های خرما هلیله

شکل این محصول گرد و زرد رنگ می باشد. خرمای هلیله ای یکی از دیررس ترین خرماهای موجود در بازار هم به حساب می آید. شرکت تولیدی خرمای گیلدا این محصول را مستقیما از نخل داران تهیه می کند و با روش های مناسب آن ها را نگهداری می کند. همانطور که گفته شد، این محصول یک خرمای دیررس است و به دلیل طعم و شکل زیبایی که دارد از محبوبیت بسیار زیادی در صادرات خرما هلیله ای وجود دارد.

خرمای هلیله ای شیرین و بسیار مناسب است. همچنین جایگزینی عالی برای خوراکی های با شیرینی غیر طبیعی است. شما می توانید این خرما را به همراه شیر برای صبحانه و به همراه چای برای عصرانه استفاده نمایید. این محصول را برای نرم کردن سینه و رفع گرفتگی گلو نیز میتوانید استفاده نمایید. در تقویت و حفظ سلامتی کلیه نیز میتوانید از خرما هلیله ای استفاده نمایید.

اگر به درد کمر یا مفاصل مبتلا هستید می توانید این خرما را برای بهبود آن استفاده نمایید. همینطور این محصول برای ایجاد انرژی بسیار موثر است. افرادی که مبتلا به کم خونی هستند نیز میتوانند از این محصول استفاده کنند، زیرا خرما هلیله حاوی آهن است که برای کاهش کم خونی بسیار موثر عمل میکند.

محصولات گیلدا

خرما مضافتی بم
خرما مضافتی بم

خرمای مضافتی بم منسوب به خرمای شهرستان بم یا رطب مضافتی بم، یکی از محصولات خرمای ایران می‌باشد. این نوع خرما با توجه به رطوبت بالا، به عنوان ...

اطلاعات محصول
خرما ربی
خرما ربی

اصلی ترین و مهم ترین خرما در منطقه سیستان و بلوچستان خرمای ربی یا خرمای پاکستانی است. که از نظر اقتصادی و تولید، اهمیت زیادی در این منطقه ...

اطلاعات محصول
خرما پیارم
خرما پیارم

خرما پیارم از نظر تجاری و اقتصادی یکی از ارزشمندترین خرماهای ایران است و بازار بسیار خوبی در خارج از کشور دارد. سالیانه مقدار زیادی از این خرما ...

اطلاعات محصول
خرمای کلوته
خرمای کلوته

خرما کلوته یا خرما کلیته، جزء خرماهای مرطوب یا نیمه مرطوب ایران محسوب میشود و شیره نسبتا متوسطی دارد. خرما کلیته گوشتی نرم دارد و به راحتی در ...

اطلاعات محصول
×
×