صادرات خرما به ترکیه

اکتبر 6, 2020
توسط admin
20086 یازدید
0 دیدکاه
امتیاز [ratemypost-result]
صادرات خرما به ترکیه

انواع خرما را میشناسیم پیش تر به طور کامل در مورد انواع خرما مانند: خرمای ربی, مضافتی و غیره صحبت کرده ایم. صادرات خرما به دلیل خاصیت خرما و محبوبیت آن در دنیا به کشور های روسیه, ترکیه, چین, اوکراین و غیره با وجود مشکلات صادرات و مجوز های صادرات انجام میشود. اگر قصد خرید و فروش خرما را دارید میتوانید با کارشناسان کمپانی گیلدا تماس بگیرید.

صادرات خرما به ترکیه
چرا صادرات به ترکیه

ترکیه کشور همسایه ماست و یک دروازه به اروپا به حساب می آید چرا که در صدی از این کشور در اروپا است. روابط خوب سیاسی و تجاری ما با کشور ترکیه باعث ایجاد جابه جایی های زیادی شده است.
کشور ترکیه با جمعیت حدود 84 میلیون که بیشتر افراد آن مسلمان هستند باعث شده است که پتانسیل خوبی برای مصرف خرما در این کشور وجود داشته است.
وجود مذهب های مختلف در کشور ترکیه یکی از جذابیت های این کشور است. این مذهب ها شامل شیعه و سنی و فرقه های آنها وجود مراسم و مناسبت های مختلف را در این کشور نشان میدهد. از طرفی خوردن خرما در رمضان یک رسم جا افتاده است.
از طرفی نوع زیستگاه کشور ترکیه مناسب کشت و پرورش خرما نیست. به همین دلیل این تجارت شکل گرفته است.
صادرات خرما به ترکیه سالانه بیش از 18000 تن انجام می شود.

به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران: رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با تاکید بر اینکه به‌همین منظور برای انجام همکاری‌های بین بخشی در راستای انجام این توسعه، تشکیل میز تجاری ترکیه در اتاق بازرگانی اهواز پیشنهاد می‌شود، گفت: از این طریق می‌توان ظرفیت مناسب برای رونق صادرات محصولات تولیدی این استان در زمینه‌های مختلف بخصوص خرما را فراهم کرد.
در حال حاضر محصولات بسیاری به کشور ترکیه صادر میشود که یکی از آنها خرما است. بیشترین خرمایی که در این کشور خریداری میشود, خرمای مضافتی و خرمای ربی است.

شرایط صادرات خرما به ترکیه

  •  بعد مسافتی این دو کشور به گونه ای است که قیمت تمام شده برای صادرات از ایران بسیار مناسب است.
  •  کشور ترکیه سالانه 16 هزار تن خرما را وارد کشور خود میکند. اما فقط مقداری از آن از طرف ایراان تامین میشود. بنابراین باید بکوشیم تا بتوانیم سهم بیشتری را دریافت کنیم.
  • یکی از شروط اصلی صادرات خرما داشتن مجوز رسمی از وزارت صنعت و معدن و تجارت میباشد.

صادرات خرما به ترکیه یکی از مواردی است که به اقتصاد کشور ایران کمک کرده است. امید است خرید و فروش و صادرات به روسیه, ترکیه, اوکراین و دیگر کشور ها رونق پیدا کند و شهر های ایران از این باب به رشد و آبادی برسند.

اشتراک گذاری مطلب:
[ratemypost]

بیشتر بخوانید

عوارض خرما
عوارض خرما

بسیار جالب است که بعد از آن همه تعریف‌هایی که شنیدید، با تیتر عوارض خرما مواجه شوید. عوارض خرما هنگامی که به مقدار زیادی استفاده شود، ظاهر می ...

مارس 18, 2021
201952
فواید خرما
فواید خرما

در بسیاری از احادیث، روایات از ائمه و مقالات پزشکی از خواص خرما تعاریف زیادی گفته شده است. آیا شما هم اطلاعات کافی درباره فواید خرما برای بدن ...

مارس 17, 2021
199426
قیمت خرما
قیمت خرما

در بازار ایران و جهان هر روز قیمت خرما دچار تغییرات زیادی می شود. ما برای اطلاع از آن نیازمند استعلام گرفتن از شرکت های مختلف مانند شرکت ...

مارس 13, 2021
199234
صادرات خرما
صادرات خرما

خرما یکی از فرآورده‌ های کشاورزی مورد توجه برای صادرات و واردات کشور ها می باشد. کشور ما جزو 10 کشور برتر جهان در زمینه ی صادرات خرما ...

مارس 9, 2021
197762

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×