GK Steak House - шаблон joomla Mp3

صادرات خرما


 صادرات خرما : كمپانی ما با عنوان آتيه ارگ آتبين بزرگترين و پيشرفته ترين كمپانی در زمينه ی صادرات خرما به كشور های اروپايی و آسيايی مي باشد كه در سال حدود 21500 تُن صادرات خرمای مضافتی بم به كشور های اروپايی با برند گيلدا دارد

صادرات خرما

 

خرما محصولی که ارز می آورد و کشاورزی را زنده می کند

به جنوب و نواحی گرمسیر ایران که میروی بوی خوش نخلستان ها و درخت های خرما مشامت را نوازش می دهد خرما این محصول بومی ایران که یکی از کالری زاترین و دلچسب ترین میوه ها و مواد خوراکی است به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد خرما این محصول بومی ایران که یکی از کالری زاترین و دلچسب ترین میوه ها و مواد خوراکی است به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد می تواند از جمله محصولات استراتژیک کشاورزی ایران باشد .
صادرات خرما به کشورهای حوزه خلیج فارس اروپا و آمریکا علاوه بر اینکه در تامین درآمد ارزی برای مملکت ما نقش زیادی دارد قادر است تا حد زیادی زمینه های رشد کشاورزی را در جامعه ما فراهم کنند .
با توجه به این نکته شناخت ویژگی های خرما این محصول استراتژیک کمک زیادی برای بهره وری بهتر از آن خواهد بود .
خرما یکی از گیاهانی است که در دوران پیش از تاریخ توسط مردم بومی کشت می شده و در قرن های متمادی مهمترین منبع نیرو و تغذیه انسانی بوده است .
پیدایش خرما در جهان از دوره دوم زمین شناسی آغاز می شود هرچند زمانی که انسان های متمدن و ارزش غذایی آن پی بردم و مبادرت به کاشت بهره برداری و ترویج آن کردن به ۶ هزار سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد .
به لحاظ ارزش غذایی فراوان خرما تا در کتاب های آسمانی مثل تورات انجیل و قرآن کریم و نیز در سخنان ارزشمند پیامبران استفاده از این ماده غذایی به انسان توصیه شده است در افسانه های باستانی درخت خرما مقدس و مذهبی زایندگی و منفعت معرفی شده است .
خرما به عنوان غذای کاملا مقوی دارای پروتئین چربی مواد .
قندی ویتامین های آب .
۳ فسفات کلسیم پتاسیم آهن و شیره بسیار مرغوب است .
در حال حاضر بیشترین نخلستان های جهان در جلگه بین النهرین و خوزستان و خود .
کشت و پرورش خرما در استان کرمان به ویژه در شهرستان بم که بهترین خرمای مضافتی جهان را تولید می کنند نیز گسترش یافته است و در حال حاضر حدود ۲۵ درصد سرمایه ایران در استان کرمان تولید می شود .
خرمای ایران به ۵۲ کشور جهان صادر می شود به گفته کارشناسان کشاورزی ایران توان صادرات حدود ۳۰ درصد خرمای تولیدی کشور را دارد .
کشورهای آسیای میانه اروپا شرق آسیا آمریکای شمالی و حوزه خلیج فارس در ردیف خریداران خرمای ایران قرار دادند خرمای ایران به لحاظ مزه و طعم مورد علاقه مصرف کنندگان در سراسر جهان بوده و می توانند یکی از منابع عمده کسب درآمد در بخش کشاورزی باشد .
ایران قادر است همچنان موقعیت خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده خرما در جهان حفظ کنند .

 

 مشکلات عمده در صادرات خرما را می¬توان به شرح زیر بیان کرد

1. بالا بودن مبلغ پیمان ارزی. 2. نبود کانترهای یخچال دار. 3. تشریفات گمرکی دست و پا گیر. 4. بسته¬بندی نامناسب. 5. هدر رفتن وقت در مسیرهای مربوط به گمرک در بنادر، مرزها و فرودگاهها. 6. وجود رقبای سرسخت در بازارهای جهانی. 7. نبود تبلغات درست و به موقع در مورد خرمای ایران. 8. درجه بندی نامناسب خرمای مضافتی

 

با توجه به مشکلات موجود در زمینه صادرت خرما پیشنهادهای زیر ارائه شود

1. کاهش دادن نرخ پیمان ارزی در محصولات کشاورزی به ویژه خرما. 2. افزایش زمان برگشت ارز به کشور( دست کم 9 ماه). 3. سرعت بخشیدن به جابه¬جایی خرما از گمرک ایران. 4. سرعت دادن به صدور گواهی استاندارد و بهداشت مواد غذایی. 5. ساخت واحد استاندارد و بهداشت در شهرستان بم برای کنترل کیفیت. 6. انجام دادن تبلیغات لازم به منظور معرفی خرما از نظر بعد غذایی . 7. نصب برچسب بر روی بسته¬بندی¬ها که روشنگر درصد مواد غذایی موجود در خرما باشد. 8. همکاری مسئولان کشاورزی با تولیدکنندگان در بازاریابی جهانی خرما . 9. پدیدآوردن شرکت تعاونی تولیدکننده خرما برای پشتیبانی از باغداران و تشویق صادرات.

 

موبایل: 09133018412, 09132896373         تماس با وایبر:09133018412

03137714884 :فکس: 03137714888            تلفن

آدرس: اصفهان خيابان آتشگاه ، روبه روی خيابان سردار حجازی ، ساختمان مهدی طبقه اول

 کرمان، شهرستان بم، بلوار امام، جنب قنادی خلیج فارس، روبروی اورژانس

ایمیل:info@gildadate.com

طراحی سایت اصفهان   سئو در اصفهان  موزاییک پلیمری  سرویس پارچه ای آشپزخانه  تولید کننده قطعات لاستیکی  سنگ مصنوعی  تسمه صنعتی  صادرات خرما